Vydejte se do luxusních světových klubů

|
Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay

Také patříte k těm, koho už nebaví pražské podniky, a rádi byste vyrazili do světa a poznali něco vskutku nového a opravdu luxusního? Přinášíme tipy na místa, resp. kluby, které patří k samotné špičce, a to nejen vzhledem k jejich hudební úrovni, ale také v rámci jejich ocenění i ke složení návštěvníků.

Kam by kamenem dohodil – party ostrov Ibiza

Tento malý ostrov, který je součástí středomořských Baleár, patří již několik let k vyhlášeným místům právě díky svým hudebním klubům. Hlavní sezona začíná každý rok v květnu tzv. open weekem. Od toho okamžiku ostrov nikdy nespí, a to až do samotného závěru sezony v říjnu, kterou završí tzv. closing week, během něhož se sem sjíždějí ti nejlepší DJs z celého světa a Ibiza doslova praská ve švech.

Stůl ve VIP za sto tisíc eur na večer

Ibiza je opravdu nevšední místo, kde můžete potkat ty nejrůznější skupiny lidí, od rozpařených teenagerů přes hippie či seniory až po šejky z Blízkého východu. Ti naposled jmenovaní zaparkují luxusní jachty v místních přístavech a večery tráví ve VIP světoznámých klubech, kde se u některých party ceny za rezervaci stolu pohybují v částkách až kolem sto tisíc eur za jeden večer.

Amnesia

V tomto ibizském klubu najdete celkem tři stage, na nichž se party v sezoně konají až několikrát týdně a kde potkáte ty nejlepší světové DJs a další zajímavé hosty. Pokud se bojíte, abyste mezi návštěvníky nebyli nejstarší, můžete být bez obav. Chodí sem totiž mimo jiné i spousta udržovaných padesátníků. Připravte si ovšem naditou peněženku, resp. kartu. Ibiza je opravdu drahá party destinace. Běžný vstup do klubu se pohybuje v rozmezí od 60 do 120 eur, což sice na první pohled není tolik, ale už při první návštěvě baru pochopíte, že vás čeká opravdu drahý večer. Malé pivo zde vyjde na patnáct eur a u drinků počítejte s cenou kolem pětadvaceti eur. Nicméně už po pár skleničkách peníze přestane hlídat snad každý, party v Amnesii jsou totiž opravdová bomba!

Pacha Ibiza

Nejedná se o největší ani o nejstarší klub tohoto celosvětového klubového řetězce, ovšem patří k těm nejstylovějším. Kluby pod značkou Pacha najdeme rovněž například v Londýně, Paříži nebo v New Yorku, ale ten na Ibize je jedinečný tím, že je právě tam, kde je – na ostrově, který žije nočním životem, party a tancem. Díky úrovni a věhlasu vás ale i v Pacha Ibiza drinky a samotná rezervace stolu na pár eur přijdou.

Za velkou louží

Spojené státy nabízejí mnoho zajímavých míst, kam lze vyrazit za zábavou či na party. K těm nejluxusnějším světovým klubům patří kupříkladu Hakkasan v Los Angeles.

Hakkasan

Hakkasan je nástupcem legendárního newyorského klubu Studio 54, který známe i díky stejnojmennému filmu natočenému na konci 90. let minulého století v hlavní roli s Ryanem Phillippem. Losangeleský podnik byl ovšem otevřen teprve v roce 2013; disponuje tou nejlepší aparaturou a v současné době se ocitá mezi světovými kluby na samé špici. K jeho stálým hostům patří takové osobnosti, jako je Tiësto, Calvin Harris, Steve Aoki, Hardwell, DVBBS, Showtek, The Chainsmokers, Dada Life, Above & Beyond a další.

Hakkasan se může pochlubit zejména nepřeberným množstvím atmosférických kulis. Jednotlivé části klubu jsou propracovány do toho nejmenšího detailu a v průběhu každé party se můžete těšit na množství efektů spojených s exkluzivními nákladnými kulisami a s doprovodnými vystoupeními profesionálních herců a tanečníků. V horním patře klubu je návštěvníkům k dispozici jeden z nejluxusnějších lounge světa, ve kterém se podávají ta nejlepší ročníková šampaňská.

V rytmu jihoamerického tance v brazilském Green Valley

Green Valley je hodnocen jakožto nejlepší klub na celém americkém kontinentu. Nachází se v Brazílii, asi šest set kilometrů jižně od São Paula, a disponuje kapacitou pro šest tisíc hostů. Jeho provozovatelé kladou největší důraz na zpracování jednotlivých vystoupení – tak aby si jejich návštěvníci odnesli skvělý zážitek týkající se nejen hudby, ale i do detailu zpracované světelné show doprovázené vystoupeními nejrůznějších profesionálních umělců. Klub nabízí svým návštěvníků ty nejlepší sound systémy na světě a také jednu z nejvíce propracovaných laserových show. Pravidelně zde vystupují top Djs, jako jsou Hardwell, Axwell a Dimitri Vegas & Like Mike, Fatboy Slim nebo David Guetta.

Luxusní Asie

Asie patří již řadu let k vyhledávaným cílům milionů turistů, kteří sem jezdí za teplým počasím, krásnými plážemi, ale v neposlední řadě také za zábavou. I zde najdete ty nejluxusnější světové kluby se zaměřením na party scénu.

Zouk Singapore

Dveře tohoto klubu se otevřely již v roce 1991, kdy byl postaven první ze tří velkých opuštěných skladů. Šlo o první taneční klub takového rozměru v Singapuru. Během několika málo let si vybudoval věhlas a zařadil se mezi nejlepší kluby na světě. Jeho návštěvníky jsou jak trendy obyvatelé tohoto městského státu a zahraniční expati, tak mnozí turisté a milovníci taneční hudby. Klub byl však pro místní obyvatele příliš hlučný, proto se přestěhoval do nových luxusních prostor, které jsou inspirovány tvorbou světoznámého architekta Gaudího. Renovace nových prostor si vyžádala investici deseti milionů amerických dolarů. Vynaložené prostředky jsou však v klubu náležitě vidět – mimo jiné v podobě velkolepého a neuvěřitelně propracovaného videomappingu.

Soulský Octagon Club

Soul jakožto světová „megapole“ nabízí mnoho zábavy i na poli taneční hudby. Nejvyhlášenější místní klub světové úrovně představuje Octagon. Jedná se o velký komplex budov s kulturními zařízeními a kompletním zázemím pro návštěvníky (v podobě nepřeberného množství ubytovacích kapacit a VIP salonků). Místní restaurace servíruje ty nejdražší pokrmy v podobě humrů či šampaňská světových značek a klub navštěvují příslušníci místní smetánky i množství zahraničních hostů. V areálu je hostům k dispozici také luxusní krytý bazén. V hudebním klubu pravidelně hrají světoví i místní DJs se zaměřením na EDM.

Text: Tomáš Iľko

Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: VP
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay
Vydejte se do klubů, foto: pixabay

Podívejte se také na:

Navštivte Hitlerovo Orlí hnízdo a městečko Berchtesgaden

Hitlerovo legendární Orlí hnízdo na hoře Kehlstein, která se vypíná 1834 m.n.m, navštěvuje stále více ...

Muzeum zítřka v Riu de Janeiru propojuje přítomnost s budoucností

Kdo navštíví Rio de Janeiro, neměl by minout Museu do Amanhã - Muzeum zítřka. Nachází ...

Moskevský obchodní dům GUM

Nejlidnatější město v Evropě nabízí turistům kromě historických památek také jeden z nejslavnějších obchodních domů. ...

Maspalomas na Gran Canaria nabízí duny z lastur a korálů i starobylý maják

Při pobytu na Gran Canaria stojí za to navštívit tamní perlu - městečko Maspalomas nacházející ...

Dopřejte sobě i svým dětem dovolenou v ráji. Exotickým Maledivám nahrávají speciální nabídky

Nejdřív ta základní informace. Ano, ostrovní stát Maledivy sestávající z 1996 korálových ostrovů leží v ...