Cestovní pojištění sjednávejte přes internet a ušetříte čas i peníze

|

Zejména při cestách po Evropě stále více lidí zanedbává cestovní pojištění. Ano, sice vás v zemích Evropské unie ošetří na kartičku pojištěnce, ale to platí pouze ve státních zařízeních a mnohdy se nevyhnete spoluúčasti. Spoléhat se na kartičku pojištěnce se nevyplatí i z dalších důvodů.

Cestujete po EU? Tak pozor bezplatné ošetření získáte jen někde

Každoročně se lidé na fórech a dnes zejména na sociálních sítích podivují, že museli u lékaře zaplatit na dovolené nemalé peníze za akutní ošetření. V nouzi samozřejmě navštívili nejbližší zdravotnickou pomoc a předem si neověřili, zda se jedná o státní zařízení. V případě komerčního cestovního pojištění by však mohli získat mnohem více, a to včetně asistenční služby, která by jim pomohla tuto nepříjemnou situaci zvládnout.

S čím vším vám může cestovní pojištění pomoci?

Cestovní pojištění je komplexní pojištění, které pokrývá širokou škálu rizik při pobytu v zahraničí. Již za pár korun denně díky nim můžete získat nejen finanční ochranu před pojištěnými riziky, ale i nonstop asistenční službu. Kromě pojištění léčebných výloh, zdravotních pomůcek a léků se zaměřuje i na pojištění odpovědnosti za škodu, úhradu transportu zpět do ČR, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění zpoždění a zrušení letu či pojištění právní ochrany. Vždy především na tom, kterou pojišťovnu si vyberete a samozřejmě i na samotném balíčku pojištění.

V případě komplexních cestovních pojištění se tak můžete uchránit i před statisícovými náklady, které se mohou s riziky v zahraničí pojit.

Jak můžete ušetřit při sjednání cestovního pojištění online?

V současné době najdete na internetu řadu nástrojů, které vám pomohou najít si cestovní pojištění za výhodnou cenu. Existuje totiž řada kalkulaček, kam zadáte základní požadované údaje a dostanete přesné a přehledné srovnání cestovního pojištění. Díky tomu si můžete během chvilky na jednom místě vybrat tu nejlepší variantu právě pro vaši cestu.

Kromě toho, že nepřeplatíte při téměř totožném cestovním pojištění díky srovnávači, ušetříte čas i peníze, když si pojištění rovnou sjednáte. V online prostředí totiž nejsou pojistné smlouvy zatíženy vysokými provizemi pro pojišťovacího poradce nebo pracovníka cestovní kanceláře. Ušetřit tak můžete i desítky procent.

Navíc uzavřete pojištění z pohodlí vašeho domova a nemusíte nikam chodit, jezdit a sjednávat si schůzku. Řada lidí oceňuje u možnosti uzavřít si cestovní pojištění online i pocit, že se může svobodněji rozhodnout. Nemají tak intenzivní pocit nátlaku, uzavřít pojistku, kterou vlastně ani nechtějí.

Jak to funguje, když si sjednáte cestovní pojištění online?

V případě, že se rozhodnete uzavřít cestovní pojištění online stačí vyplnit osobní údaje pojištěnce či pojištěnců, zvolit si požadovanou platnost pojištění, zvážit možná vhodná připojištění a pak přecházíte k platbě. Nejrychlejší a velmi jednoduchou možností je platba kartou, která probíhá okamžitě a vám tak může začít platit pojistná smlouva třeba hned od půlnoci. V případě platby převodem, pak trvá celý proces o něco déle, někdy i několik dnů.

V obou případech však platí, že nejprve obdržíte kopii pojistné smlouvy a platební údaje. Po uhrazení pak průkaz pojištěnce, který už dnes nemusíte nosit v peněžence, ale nahrát si jej třeba i do vašeho chytrého mobilního telefonu.

Podívejte se také na:

Na Vánoce do Keni? Proč ne. A nejen na Vánoce

Máme listopad a zkušení cestovatelé vědí, že to v této oblasti znamená konec dešťů. Další ...

Maspalomas na Gran Canaria nabízí duny z lastur a korálů i starobylý maják

Při pobytu na Gran Canaria stojí za to navštívit tamní perlu - městečko Maspalomas nacházející ...

Temná historie třetího největšího zámku v Polsku, který je také nazýván polským Versailles

Zámek Książ (kdysi Fürstenstein) se nachází v těsné blízkosti města Walbrzych v Dolním Slezsku. Najdeme ...

Soutěž ukončena: Vyhrajte sluneční balíček

Připravili jsme pro vás soutěž o speciální sluneční balíček pro krásné, dlouhotrvající a zdravější opálení ...

Kolibříci na hranici života a smrti

Při návštěvě tropických lesů Latinské Ameriky si určitě všimnete, že se kolem vás ozývá množství ...