Řeka, oceán i muzeum věnované mladičkému básníkovi druhé generace romantismu

|
Oceán městečko Barra de São João, foto: AC
',$image['alt'],'
',$image['caption'],'
'; } echo '
'; // echo '
Zobrazit galerii'; ?>

Návštěvníci Ria de Janeira se mohou vydat autem nebo autobusem i po státě, který nese stejné jméno. Stát Rio de Janeiro (Brazílie je federací) nabízí plno krásných míst. Jedním z nich je městečko Barra de São João.

Protéká jím řeka São João a jsou tam nádherné pláže u Atlantiku. Lze tam dokonce najít famózní místo, kde je z jedné strany řeka a z druhé oceán. Na jiném místě u řeky se zase nachází venkovní restaurace, kde se konají různé festivaly – kupříkladu festival mořských plodů.

Ve městě se nachází také muzeum věnované brazilskému básníkovi druhé generace romantismu, který se jmenoval Casimiro José Marques de Abreu. Narodil se v roce 1839, zemřel velmi mladý – v jedenadvaceti letech, v roce 1860. Muzeum se nachází v jeho rodném domě (a na náměstí, které je po něm pojmenované).

Afghánská Mona Lisa ve Fortaleze

Brazílie se vůbec pyšní pěknými, a turistům mnohdy skrytými, muzei. Na severovýchodě – ve Fortaleze, což je hlavní město státu Ceará, stojí za návštěvu Muzeum fotografie. Návštěvníky čeká skvělý výklad ženy. Pokud mají štěstí, natrefí dokonce na fotografku, která zná historii i příběh všech fotek v muzeu.

V muzeu jsou k vidění fotky z různých měst Brazílie i z jiných zemí. Dvě stálé expozice a jedna dočasná, která se mění. Na příklad k fotce afghánské dívky, je návštěvníkům řečeno, že – stejně jako Mona Lisa – se dívá ze všech stran. Ověřili jsme – a je to pravda… Vstup do muzea, provozovaného městem Fortaleza, je zdarma.

',$image['alt'],'
',$image['caption'],'
'; } ?>

Podívejte se také na:

ID ); $catidlist = ''; foreach( $categories as $category) { $catidlist .= $category->cat_ID . ","; } $aktualni_clanek = get_the_ID(); $args = array( 'post__not_in' => array($post->ID), 'orderby' => 'rand', 'posts_per_page' => 5, 'cat' => $catidlist, ); $podobne = new WP_Query($args); if ( $podobne->have_posts() ) : while ( $podobne->have_posts() ) : $podobne->the_post(); ?>