Nejkrásnější pláž světa podle Instagramu

|
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com
Pláž whitehaven, foto: www.instagram.com/tropicsdaily
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com

Instagram je takovým nekorunovaným králem sociálních sítí, většina z nás alespoň jednou denně postalkuje jak se mají nejen kamarádi, ale i oblíbení herci nebo blogeři. Instagram ale není jen platformou pro okukování soukromí, především slouží jako nekonečná inspirace v mnoha odvětvích, s cestováním v čele. Mrkněte s námi na nejoblíbenější pláž Instagramu!

Sedm kilometrů dlouhou pláž Whitehaven najdete v samém srdci Velkého bariérového útesu. Australské východní pobřeží ukrývá mnoho krásných pláží, ta na ostrově Whitsunday je ale výjimečná. Na své oblibě získala především kvůli jemnému bílému písku a tyrkysově modré vodě. Jemný písek obsahuje 98 % oxidu křemičitého, což mu dodává právě na jemnosti, někteří písek přirovnávají konzistencí k dětskému pudru. Další nespornou výhodou písku je, že vůbec nepálí! Můžete si tak dosyta užít, jak se vaše bosé nohy zabořují do té nádhery. Dávejte si ale pozor na své telefony a foťáky, jemňoučký písek by je mohl nenávratně poškodit.

Zážitek ještě umocňují tropické lesy, které pláž Whitehaven lemují a za kterými se tyčí mohutné hory. Pokud by vás povalování po pláži přestalo bavit, doporučujeme vystoupat některou z naučných stezek na vyhlídku, pohled na překrásnou pláž z vrchu z paměti už nikdy nevymažete.

Pláž si připisuje ještě jedno nej, jedná se o jednu z nejčistších a nejekologičtějších pláží světa, zapomeňte tedy, že byste si s sebou vzali na koupačku svého domácího mazlíčka. Nenajdete tu ale ani žádné restaurace nebo stánky s jídlem, vyrazte proto s plným piknikovým vybavením. Využít můžete ale i volně dostupný gril nebo další potřeby pro kempování. Absence vymožeností moderního světa má ale jednu velkou výhodu, pláž není přelidněná! I když se jedná o nejfotografovanější pláž na světě, může se vám stát, že se na ní ocitnete úplně sami. Není to nádhera?

Podívejte se také na:

Máme pláže na dosah a máme jich hodně

Doby, kdy jsme nemohli vyjet za hranice jsou nenávratně pryč a s nimi i časy, ...

Na Pláž budoucnosti v brazilské Fortaleze chodí hlavně místní

Praia do Futuro, v překladu Pláž budoucnosti, se nachází ve Fortaleze, která je hlavním městě ...

Brazilské pláže jsou přístupné široké veřejnosti, žádná není soukromá!

Brazílie je nejen zemí krásných pláží, kde se povalují turisti, místní tam hledají odpočinek po ...

Letní ohlédnutí. Pláž Šunj na chorvatském ostrově Lopud prý patří mezi ty nejkrásnější

Přesvědčit se, zda tomu tak opravdu je, není zas až tak složité ani finančně náročné. ...

Tropické Filipíny. To je exotika, bujná příroda i znamenitý rum

Největší ostrov je Luzon s hlavním městem Manilou, který je zároveň politickým, ekonomickým a kulturním ...