Nejkrásnější pláž světa podle Instagramu

|
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com
Pláž whitehaven, foto: www.instagram.com/tropicsdaily
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com
Ostrov Whitsunday, zdroj: pixabay.com

Instagram je takovým nekorunovaným králem sociálních sítí, většina z nás alespoň jednou denně postalkuje jak se mají nejen kamarádi, ale i oblíbení herci nebo blogeři. Instagram ale není jen platformou pro okukování soukromí, především slouží jako nekonečná inspirace v mnoha odvětvích, s cestováním v čele. Mrkněte s námi na nejoblíbenější pláž Instagramu!

Sedm kilometrů dlouhou pláž Whitehaven najdete v samém srdci Velkého bariérového útesu. Australské východní pobřeží ukrývá mnoho krásných pláží, ta na ostrově Whitsunday je ale výjimečná. Na své oblibě získala především kvůli jemnému bílému písku a tyrkysově modré vodě. Jemný písek obsahuje 98 % oxidu křemičitého, což mu dodává právě na jemnosti, někteří písek přirovnávají konzistencí k dětskému pudru. Další nespornou výhodou písku je, že vůbec nepálí! Můžete si tak dosyta užít, jak se vaše bosé nohy zabořují do té nádhery. Dávejte si ale pozor na své telefony a foťáky, jemňoučký písek by je mohl nenávratně poškodit.

Zážitek ještě umocňují tropické lesy, které pláž Whitehaven lemují a za kterými se tyčí mohutné hory. Pokud by vás povalování po pláži přestalo bavit, doporučujeme vystoupat některou z naučných stezek na vyhlídku, pohled na překrásnou pláž z vrchu z paměti už nikdy nevymažete.

Pláž si připisuje ještě jedno nej, jedná se o jednu z nejčistších a nejekologičtějších pláží světa, zapomeňte tedy, že byste si s sebou vzali na koupačku svého domácího mazlíčka. Nenajdete tu ale ani žádné restaurace nebo stánky s jídlem, vyrazte proto s plným piknikovým vybavením. Využít můžete ale i volně dostupný gril nebo další potřeby pro kempování. Absence vymožeností moderního světa má ale jednu velkou výhodu, pláž není přelidněná! I když se jedná o nejfotografovanější pláž na světě, může se vám stát, že se na ní ocitnete úplně sami. Není to nádhera?

Podívejte se také na:

Tuleňka Argyro se naučila člověčí zvyky, brázdila řeckým ostrovem Sámos

Už při příjezdu na řecký ostrov Samos nám v roce 2016 delegát říkal, že občas ...

Tropické Filipíny. To je exotika, bujná příroda i znamenitý rum

Největší ostrov je Luzon s hlavním městem Manilou, který je zároveň politickým, ekonomickým a kulturním ...

Pláž Tsambika na Rhodosu se nachází pod klášterem opředeným legendou

Tři a půl kilometru je dlouhá pláž Tsambika, nacházející se na řeckém ostrově Rhodos. Někdy ...

Nejkrásnější pláže Evropy

Za plážovou romantikou nemusíte cestovat desítky hodin a utratit statisíce. Krásné pláže, které přímo vybízí ...

Zlaté a černé pláže největšího kanárského ostrova Tenerife

Turisticky oblíbené a vděčné Kanárské souostroví je známé také jako ostrovy věčného jara, protože teplota ...